Slet 2024 skladba Leporelo
skladba pro dorostenky a mladší ženy

21. 01. 2023

Ve skladbě Leporelo jsou využity podložky na jógu na cvičení a současně i pro vznik efektů a tvorbu obrazců na ploše. S podložkou se pracuje, když je srolovaná, rozložená nebo přeložená na čtvrtinu. Proto leporelo. Jógamatka má z každé strany jinou (výraznou) barvu a tím dává vyniknout vytvořeným obrazcům. Použití dvoubarevného náčiní a kontrastu byl záměr od začátku tvorby skladby.

Hudba a texty Ewa Farna a další
Zpívají Ewa Farna
Střihová úprava Zdeněk Barták, Jiří Strohner

Autorky skladby Kateřina Machů, Kateřina Karešová, Karolína Stařecká
Vedoucí skladby Kateřina Machů
Metodik            Karolína Stařecká leporelo.slet@sokol.eu
Základní celek    8 cvičenek
Značková síť       4 x 4
Nářadí a náčiní  jógamatka

Autorky skladby chtěly, aby se cvičenky v období nácviku někam posunuly a aby se náčiní dalo dále využít při pravidelném cvičení v jednotách. Dámy si při skladbě vyzkouší akrojógu, ale ne všechny cvičenky ji nakonec cvičí, takže není důvod kvůli obavě z těžších prvků skladbu necvičit. „Z celku 8 cvičenek ji cvičí 2 dvojice. Všichni si zacvičí jógu, společnou zvedačku a zapojí i boky při tanečních a aerobikových krokovkách, které mají podtrhnout ženskost a ladnost každé z nás," uvádí autorky skladby v informacích o o skladbě Leporelo. Více se jich dočtete na stránce ke skladbě.