Slet 2024 skladba Čarodějky
cvičí mladší žákyně

19. 01. 2023

Skladba pro mladší žákyně, které cvičí s netypickým náčiním - pláštíky, s nimiž doslova čarují a stávají se „malými čarodějkami“. Tomu částečně odpovídá i hudební doprovod, uslyšíte mimo jiné úvodní píseň ze seriálu Čarodějky z předměstí či filmové Saxany. Výsledné "čarodějnické" téma vyplynulo z konzultací s režijní komisí.

Mladší žákyně cvičí s netradičním náčiním – pláštíky, které nepoužívají jen v rozložené formě. Ve skladbě se objeví celkem ve čtyřech různých podobách (míč, tyč, pláštík, šátek). Podívejte se, jak je děvčata ovládaji.

Hudba Angelo Michajlov, Jaroslav Uhlíř a další
Zpívají Petra Černocká , Ondřej Ruml a ostatní
Střihová úprava Zdeněk Barták, Jiří Strohner

Autorky skladby Dagmar Fischerová Martina Soukupová
Vedoucí skladby Dagmar Fischerová
Metodik            Iva Pízová carodejky.slet@sokol.eu
Základní celek    8 cvičenek
Značková síť       4 x 4
Nářadí a náčiní  pláštíky

„Skladba je poměrně náročná na manipulaci s náčiním. Aby dívky měly na tyto „proměny“ dostatek času, využíváme zajímavého principu. Objevíte ho ve videu?" ptají se autorky. Pokud ne, dočtete se jej v odpovědích autorek na stránce věnované sletové skladbě Čarodějky.