Přehlídky pódiových skladeb v Opavě
se zúčastnilo 150 cvičenců

22. 11. 2021

Přehlídka pódiových skladeb v Opavě přivítala kolem 200 cvičících celkem ve 27 pohybových skladbách. Diváci mohli vidět cvičence od 4 do 75 let. Týmy se potýkaly s úbytkem cvičenců, ale na výkonu a náladě to nikdo nepoznal.

Skladba ČASPV pod názvem Na vlnách Kréty sklidila velký potlesk za výkon a sportovní nasazení. Zajímavá koedukovaná choreografie, množství pohybových nápadů, sportovní výkon, vtipné kostýmy mužů a elán cvičenců - to vše sklidilo velký potlesk diváků, kteří tak měli možnost zamyslet se nad vlastním využití volného času.

Skladba skupiny Sokola Rychvald zase pozvala dorostenky a ženy k zapojení do budoucí sletové skladby. Nápaditá taneční choreografie Hříšná stodola s perfektním provedením a kostýmy byla také ozdobou přehlídky.

Z Olomouce přijely do Opavy týmy, které se připravují na soutěž teamgym  a ve 2 skladbách Run boy run a Hra o trůny ukázaly precizně secvičené soutěžní choreografie. Opavské základní školy – ZŠ Komárov a ZŠ Vrchní i s malým počtem ukázaly nápadité skladby Pávi a Pokojské, obě školy se již mnoho let věnují pohybovým skladbám gymnastického charakteru.

Ze Sokola Hodonín přijeli na přehlídku cvičenci se čtyřmi vystoupeními. Úvodní vystoupení chlapce s vlajkou doplnily mažoretky ve skupinových skladbách. Rožnov pod Radhoštěm vyslal tým se skladbou Survivor, která se rovněž blýskla souhrou cvičenců, sportovním výkonem a mohli jsme vidět další vystoupení s prvky teamgymu.

Pořádající TJ Sokol Opava doplnil přehlídku o 15 skladem. Představilo se v nich 70 dětí. Diváci viděli všechny týmy estetické skupinové gymnastiky. Gymnastky předvely soutěžní sestavy, ale také volné choreografie s netradičním náčiním a několik skladeb všestrannosti. Všestrannost se zde rozšiřuje i díky Centru sokolské sportovní všestrannosti při ZŠ Opava, Šrámkova. Pořádající oddíl se pódiovým skladbám věnuje mnoho let a vznikají zde i sletové choreografie pro všechny věkové kategorie.

Během dopoledne se cvičenci zapojili do soutěže Švihadlový král, za kterou nejlepší soutěžící obdrželi diplomy a medaile. Všechny týmy si z Opavy odvážejí za předvedené výkony poháry, diplomy a trička s logem přehlídky.

Zdravíme všechny účastníky přehlídky v Opavě a těšíme se na další sportovní setkání.

Text: Daniela Kurečková