Předškoláci v pohybu
v době covidu

04. 02. 2021

I v této podivné době, kdy jsou naše tělocvičny a sokolovny uzavřeny, jsme s našimi dětmi ze Sokola Lhotka v kontaktu. Samozřejmě nejvíce online. Posíláme jim úkoly z projektu Se sokolem do života a děti nám zpětně posílají fotky a videa, jak úkoly plní. Vypsali jsme i soutěž o drobné ceny. Věřte, že někdy jsme velice překvapeni.

Majda při Velké kunratické, Kubík na opravdové motokrosové motorce, Lukášek metá kotrmelce u babičky, hodně dětí na kole. Andrejka poslala celý film, který ji mapuje během celé doby, kdy nemůžeme společně cvičit. Posíláme dětem pracovní listy. Děti nám kreslí obrázky jak sportují.

Když napadl sníh, otevřeli jsme jeden víkend naše hřiště a děti chodily bobovat na náš kopec. Samozřejmě při dodržování všech epidemiologických opatření. A byla to zábava. Děti s rodiči se průběžně střídali, my jsme konečně děti viděli naživo a mohli s nimi promluvit.

Víme, že spousta tělocvičných jednot to činí také a to je dobře. U nás je důkazem to, že jakmile jsme vypsali termíny na prázdninové příměstské tábory, tak během týdne máme téměř obsazeno.

dítě na motorce

U předškoláků to s pohybem není tak špatné. Děti chodí do mateřských škol, kde pokud paní učitelky poctivě plní Rámcově vzdělávací program, tak s dětmi pravidelně cvičí a sportují. Pomáhá jim k tomu i náš projekt Se sokolem do života. Proto by se nám do tělocvičen měli vrátit šikovné, a zdatné děti a ne nějaké bábovky.

Text: Jiří Uzel, náčelník Sokol Lhotka, Praha 4