Pražské mažoretky ze Sokola Vysočany
Za sebou mají úspěšnou sezónu

01. 08. 2022

Po covidové pauze se opět rozjela i soutěžní sezóna v mažoretkovém sportu a Pražské mažoretky z T. J. Sokol Vysočany si to nenechaly ujít. V této sezóně se mohou opět pochlubit krásnými výsledky. V klasické mažoretce se zúčastnily několika soutěží.

klatovy

V Klatovech se 30. 4. 2022 konalo kvalifikační kolo sól, dvojic a trojic klasické mažoretky. Štěpánka se se svým sólem jako junior mladší ve třídě A umístila na 7. místě, Kristýnka se sólem jako junior mladší ve třídě A na 8. místě, duo Štěpánka a Kristýnka v kategorii junior mladší ve třídě A získaly 1. místo a duo Míša s Luckou v kategorii junior starší ve třídě A se umístily na 5. místě. Všechny soutěžící postoupily na Mistrovství ČR. Toto mistrovství se konalo v Ronově nad Doubravou ve dnech 4. a 5. 6. 2022. Děvčata vybojovala nádherná umístění: duo Kristýnka a Štěpánka - 3. místo a titul II. VICEMISTR České republiky a duo Lucka a Míša - 4. místo.

chlumec nad cidlinou

Oblastní kolo skupin se konalo v Chlumci nad Cidlinou 15. 5. 2022.  Kategorie Děti mladší vybojovala 1. místo a titul mistra oblasti, kategorie Děti starší - 3. místo a titul II. vicemistra oblasti, kategorie Juniorky - 3. místo a titul II. vicemistra oblasti. Všechny tyto skupiny postoupily do semifinále skupin, které se konalo v Dobrovicích. V Chlumci se tentokrát konalo také oblastní kolo miniformací (počet soutěžících 4 - 9). Naše Minimažoretky získaly 1. místo a postup na Mistrovství ČR miniformací do Ronova nad Doubravou. Zde 5. 6. 2022 získaly holčičky 3. místo a titul II. VICEMISTR České republiky.

Semifinále skupin klasické mažoretky se konalo 28. 5. 2022 a Pražské mažoretky, T. J. Sokol Vysočany si z tohoto semifinále skupin dovezly v kategorii Děti mladší 1. místo a titul mistr semifinále, v kategorii Děti starší 3. místo a titul II. vicemistr semifinále a kategorie Juniorky 2. místo a titul I. vicemistr semifinále. Všechny skupiny postoupily na Mistrovství ČR do Poděbrad.

poděbrady

V Poděbradech se Mistrovství České republiky skupin klasické mažoretky

konalo ve dnech 18. - 19. 6. 2022. Pražské mažoretky, T. J. Sokol Vysočany se umístily takto:

Děti mladší - 3. místo a titul II. vicemistr ČR

Děti starší - 3. místo a titul II. vicemistr ČR

Juniorky - 5. místo

Dále se Děti mladší účastnily pohárové soutěže Nymburk Cup, která se konala 5. 6. 2022 a dovezly si 2. místo v kategorii kadetky profi.