Podzim v Sokole Říčany a Radošovice
Atletický den, šlehačkový pohár nebo lesní běh

13. 11. 2023

Už tradičně velmi aktivní podzim za sebou mají sokolové z Říčan a Radošovic. V programu, který tamní jednota připravila, si přišli na své všichni - děti i dospělí. Kromě spousty sportovních akcí jednota samozřejmě uctila Památný den sokolstva.

Kromě začátku sletových nácviků, proběhla v naší jednotě během podzimu řada tradičních akcí. V neděli 1. října pořádal atletický oddíl Žákovský atletický den s klasickou triádou: hod, skok a běh. Ve stejný den pořádali tenisté pro své dětské svěřence oblíbený turnaj Šlehačkový pohár. Lampionovým průvodem a pouštěním osvětlených loděk jsme v hojném počtu uctili Památný den sokolstva. V půlce října se pod taktovkou AO konal Běh podzimním listím pro nejmladší závodníky a starší se zúčastnili také Lesního běhu pořádaného říčanským běžcem Milošem Smrčkou. Oddílu rokenrolu začala závodní sezóna a nejzkušenější tanečnice už také přivezly několik medailí. 28. října jsme samozřejmě nemohli chybět na slavnostním aktu k založení republiky na Masarykově náměstí v Říčanech, kde jsme položili věnce k pomníku padlým hrdinům. 2. listopadu se konal druhý ročník Dušičkového dýňového večera, kde se dlabání dýní spojuje se sportovními úkoly a stezkou odvahy. Kulturní tečkou před Vánoci potom bylo představení Krkonošské pohádky v podání DS UCHO Uhříněves.

Text: Lucie Lacinová

Foto: archiv jednoty