Oslavy 80ti let kopané v Radosticích (u Brna)
proběhly na výbornou

30. 07. 2020

Sobotní odpoledne 25. července patřilo všem příznivcům kvalitní kopané. Místní Tělocvičná jednota Sokol Radostice oslavila 80-té výročí od svého založení bohatým programem. Nejprve nastoupily k zápolení nejmenší naděje radostické kopané a týmu Sokola Střelice, po nichž se již rozběhl turnaj mužů.

V tomto zápolení 4 týmů nejprve porazily Střelice tým TJ Sokol Mělčany v poměru 6:1, následně si domácí Radostice, hrající III. třídu, poradily s hostujícím týmem Ořechova 4:1. V zápase o 3. místo pak Mělčany posílené částí hráčů z Radostic zdolaly Fotbalový klub Ořechov 4:1.

Ve finále pak přesnější koncovku prokázal Fotbalový oddíl TJ Sokol Střelice, zvítězil 5:1 a po zásluze si z turnaje odnesl 1. místo. Za zmínku stojí, že domácí tým byl posílen bývalými hráči klubu Alešem Šustrem, hrajícím v současnosti 2. ligu za Prostějov a Davidem Pazourkem, který nastupuje za třetiligové Rosice.

Fotbal1

Úvodnímu utkání domácího týmu předcházelo slavnostní zahájení turnaje, spojené s oceněním 2 význačných mužů radostického fotbalu. Pamětní list udělený ke jmenování doživotním čestným předsedou obdržel pan Jan Smejkal a za dlouholetou a obětavou činnost pan trenér Jiří Holcmann, kteří přijali také blahopřání od předsedy oddílu mužů Milana Pazourka, starosty T. J. Sokol Radostice Jirky Kadlece a kapitána Michala Žúbora. Oba ocenění zároveň obdrrželi Poděkování sokolské župy Jan Máchala za dlouholetou práci pro Sokol.  Nejedno oko nezůstalo v tuto pamětní chvíli suché. Skvělým bodem programu bylo také exhibiční utkání staré gardy mužů proti ženskému týmu Lokomotivy Brno Horní Heršpice. Oba týmy předvedly skvělé výkony, přičemž o prsa zvítězili domácí Old Boys 4:2. Zároveň se na hrací ploše blýskla také dlouholetá ikona radostického klubu pan Zdeněk Galáš zvaný Báca, který provedl úvodní výkop tohoto klání.

Fotbal2

Fanynky, fanoušci a široká veřejnost měli v průběhu celého odpoledne možnost si prohlédnout historické fotografie z různých období existence klubu a zavzpomínat třeba na období přesunu kopané z blízkosti Radostického mlýna k současnému působišti, kterým je hřiště u lesa Sirotek. Celé odpoledne uzavřela svým hudebním vystoupením úderka vystupující pod názvem SpazierGang. která kromě známých písní domácích interperetů okořenila svůj výstup  hláškami typu: "Nohavica bere cash jako Vica Kerekeš".

Fotbal3

Výsledky v tento den nebyly to nejdůležitější, zásadní bylo společné setkání, které všichni aktéři ustáli i po záplavě iontových nápojů všeho druhu bez zdravotní úhony. Některá artistická čísla na tanečním parketu zaslouží respekt a hlubokou poklonu. Radostické oslavy měly krásnou atmosféru a domácí Sokol věří, že bude mít nadále pevné místo na fotbalové mapě.