Oddílu sportovního tance T. J. Sokol Lysá nad Labem
se v roce 2023 dařilo

29. 02. 2024

Základem našeho oddílu jsou skupinové lekce, které probíhají každé úterý a pátek. Dalším dnem je neděle, kdy se tréninků zúčastňují především soutěžní páry, ale je otevřena i pro nesoutěžní děti našeho oddílu. Zkrátka kdo chce, může trénovat celé nedělní odpoledne. Mimo tyto pravidelné tréninky probíhají individuální lekce pro taneční páry, které již začaly se závoděním. Ty probíhají každou středu a čtvrtek.

Víkendy jsou věnovány především soutěžím po celé ČR. V roce 2023 jsme se zúčastnili celkem 50 soutěží. Z toho tří Mistrovství ČR:

Mistrovství ČR v Latinsko-amerických tancích - 28.1.2023 - Ostrava

Pačesný Eliáš & Veverková Zuzana - Junior I - 24. místo

Bejbl Filip & Sholyak Kateryna - Junior II - 23. místo

Říha Matyáš & Pixová Kateřina - Junior II - 27. - 29. místo

Plecitý Nicolas & Svobodová Andrea - Mládež - 42. místo

Plecitý Nicolas & Svobodobá Andrea - kat. do 21 let - 30. místo

Mistrovství ČR ve Standardních tancích - 25.2.2023 - Lucerna Praha

Pačesný Eliáš & Veverková Zuzana - Junior I - 24. místě

Bejbl Filip & Sholyak Kateryna - Junior II - 25. místo

Mistrovství ČR v 10-ti tancích - 25.3. - Kojetín

Pačesný Eliáš & Veverková Zuzana - Junior I - 21. místě

Bejbl Filip & Sholyak Kateryna - Junior II - 21. místo

4.4. se některé naše páry zúčastnily soustředění s Karinou Smirnoff, světoznámou tanečnicí, poprvé v anglickém jazyce

7.4. proběhlo soustředění s Michalem Kostovčíkem, Mistrem ČR v Pardubicích

13. - 14.5. jsme uspořádali přespávací DANCE CAMP v naší tělocvičně

Mimo soutěžní činnost vystupujeme také pro veřejnost, např. na veletrhu Senior na Výstavišti v Lysé nad Labem, v Domově na zámku pro seniory, na plese Města Lysá nad Labem, na sportovním dnu Města Lysá nad Labem, na sokolských Šibřinkách apod.

13.8. - 18.8. 2023 - Celooddílové soustředění Chotěboř

21. - 23.8. 2023 - Celooddílové soustředění Lysá nad Labem

26. - 27.8.2023 se tři naše páry poprvé zúčastnili mezinárodní soutěže WDSF (World dance Faderation) Hradec Králové International Open.

Druhou mezinárodní soutěží byla WDSF Open Ústí nad Labem dne 4.11. - zde se zúčastnil jeden náš pár. Je třeba podotknout, že účast na těchto mezinárodních soutěžích je podmíněna mnoha předešlými úspěchy na domácím poli. Možnost zatančit si v mezinárodní konkurenci je velkou motivací a naše páry se vedly velmi dobře. Jednotlivá umístění jsou uvedena v naší kompletní zprávě o činnosti.

13.9. se v Praze na Smíchově konal dvoj-seminář s opravdovými světovými tanečními legendami. Byli to Hans Galke a Brayn Watson. Tuhle jedinečnou atmosféru plnou nekončící inspirace a taneční moudrosti si na vlastní kůži vychutnala naše trenérka Lucie Slouková a taneční pár Nicolas Plecitý a Andrea Svobodová.

Toto jsou výsledky hrstky dětí, kteří se tanci věnují závodně. Neradi bychom však opomenuly celý zbytek našeho oddílu, děti, které teprve začínají, nebo prostě tančí jen pro radost bez ambicí závodit. To všechno jsme my a tvoříme skvělou partu.

Na závěr roku jsme si nadělili naše historicky první oddílové reprezentační teplákové soupravy, které nás budou provázet na všech kláních.

Veškeré výsledky naleznete na naší facebookové stránce