Novým jednatelem ČOS
byl zvolen Petr Svoboda

28. 09. 2024

Náčelník Petr Svoboda byl dnes zvolen jednatelem České obce sokolské (ČOS). Delegáti mimořádného Výbor ČOS vybrali mezi sebou i tři nové členy předsednictva: Jitku Skalickou, Petera Szénásyho a Jozefa Šabľu. Všichni mají mandát do června roku 2025, kdy se uskuteční volební Sjezd ČOS.

"Gratuluji všem nově zvoleným a velmi se těším na vzájemnou spolupráci," řekl starosta ČOS Martin Chlumský.

O post jednatele se ucházeli dva zájemci: br. Petr Svoboda (T. J. Sokol Hodkovičky) a br. Peter Szénásy (T. J. Sokol Křivoklát). Svoboda získal 41 hlasů z 62 platných lístků (celkem hlasovalo 64 delegátů).

"Před námi není jednoduché jednoduché období, ale věřím, že to s Martinem (starostou Martinem Chlumským) a s vámi všechno zvládneme," řekl Svoboda, který tak bude jednatelem i náčelníkem zároveň. "Je to na osm měsíců. Nejdůležitější je vaše důvěra a podpora," řekl.

Po zvolení Svobody za jednatele bylo třeba zvolit tři nové členy Předsednictva ČOS, jelikož Výbor ČOS (konaný dne 27. 4. 2024) schválil rozšíření počtu členů předsednictva na 15.

Ze čtyř kandidátů byli zvoleni Peter Szénásy (T. J. Sokol Křivoklát) počtem 53 hlasů, Jitka Skalická (T. J. Sokol Jablonec n. Nisou) 47 hlasů a Jozef Šabľa (T. J. Sokol Brtnice) 40 hlasů. V hlasování neuspěl Martin Sobota (T. J. Sokol Plzeň III – Bory).

Dovolba jednatele ČOS:

Zvolen: br. Petr Svoboda (T. J. Sokol Hodkovičky) 41 hlasů

br. Peter Szénásy (T. J. Sokol Křivoklát) 21 hlasů

- 64 hlasů odevzdáno (dva neplatné)

Dovolba členů Předsednictva ČOS (po zvolení Svobody za jednatele bylo potřeba zvolit tři členy):

Zvoleni:

• br. Peter Szénásy (T. J. Sokol Křivoklát) 53 hlasů