Nová florbalová spolupráce v Pardubicích na obzoru:
SOKOLI a HAGA spojují síly!

25. 05. 2022

Spojení největšího a nejúspěšnějšího florbalového klubu ve východních Čechách a jednoho z nejprogresivnějších sportovních oddílů v Pardubicích? Už brzy pravděpodobně realita. SOKOLI Pardubice jsou totiž na dobré cestě k prohloubení spolupráce s oddílem HAGA Pardubice.

Několikaměsíční jednání managementů obou klubů míří ke zdárnému konci. Mezi SOKOLY i HAGOU panuje jasná shoda na tom, že nejlepší cestu pro dlouhodobý rozvoj florbalu v Pardubicích nabízí spojení dvou velkých florbalových adres ve městě.

HAGA vznikla v roce 2014 přihlášením jednoho mužského týmu, který vedle florbalu dal základ i pro organizování desítek různých sportovních turnajů pro širokou veřejnost. V současnosti disponuje plnou strukturou mužských kategorií a čtyřmi ženskými týmy. Vedle toho organizuje tréninky nezávodní gymnastiky.

„S vedením HAGY jsme se poprvé sešli ohledně myšlenky spojení našich sil téměř před rokem. Od té doby se naše jednání posunula a nyní jsme všichni ve shodě, že chceme v Pardubicích vytvořit jeden velký florbalový klub. V příští sezoně bychom měli začít spolupracovat výrazně intenzivněji a postupně míchat některé tréninky a tréninkové skupiny. Čekají nás samozřejmě ještě další jednání, nicméně pokud vše půjde podle plánu, tak bychom chtěli všechny kroky směřovat k tomu, že dojde ke kompletnímu spojení obou klubů od sezony 2023/2024,“ doplňuje generální manažer SOKOLŮ Martin Zozulák.

„Snažíme se na věci dívat s nadhledem a v maximální možné míře podporovat rozvoj florbalu v Pardubicích, a proto nám spojení se superligovými SOKOLY dává jednoznačně smysl. Jsme přesvědčeni, že společně dokážeme florbal v Pardubicích posunout zas o kousek dál, například ve vybudování kvalitní ženské složky, která v našem regionu dlouhodobě chybí. Sokoli vnímáme jako klub se jménem celostátního dosahu, s historií a kvalitním zázemím.” doplňuje předseda HAGY Míra Zajíček.

Od sezony 2022/2023 začne docházet ke spolupráci ve formě společných tréninků, turnajů a dalších akcí. Zároveň se bude mezi oběma kluby sdílet hráčské, trenérské či organizační know-how. Ideální scénář poté vypadá tak, že by od sezony 2023/2024 vznikl v Pardubicích jeden velký florbalový klub, jehož hlavní myšlenkou bude nabízet dívkám, chlapcům, ženám i mužům širokou škálu možností jak pro výkonnostní, tak neméně důležitý hobby sport.