Česká obec sokolská

Náčelnice ČOS: konkurenci můžeme čelit
Jen se vzdělanými cvičiteli

27. 12. 2021

Podle náčelnice ČOS Anny Jurčíčkové (která k 31. 12. 2021 rezignuje na svou funkci ze zdravotních důvodů a její povinnosti převezme 1. místonáčelnice Eva Řibřidová) byl končící rok pro sokoly těžký, zároveň v něm ale získali celou řadu nových zkušeností, které se jim budou hodit do budoucna. Jak hodnotí uplynulý rok a co přeje sokolům do toho nového? Přečtěte si v krátkém rozhovoru. její povinnosti přebírá

Jak hodnotíte rok 2021?

Rok 2021 pro nás bude již vždycky covidový. Na začátku roku jsme do poslední chvíle věřili, že se nám povede akce ve čtyřech městech SokolGym 2021, ale nakonec jsme museli vše přesunout na rok 2022. Na druhé straně nás ale potkalo mnoho nového a neznámého. Ukázala se nápaditost našich cvičitelů a organizátorů akcí. Nevzdávali jsme se. Cvičili jsme online a pro řadu členů to byla skvělá příležitost, jak vidět svou oblíbenou cvičitelku a zároveň se udržet v kondici. I když to samozřejmě nebylo to, na co jsme zvyklí. Televizní obrazovka tu energii mezi cvičitelem a cvičencem prostě nepřenese. 

Mnoho těchto zkušeností si ale přeneseme do budoucna, takže na tom všem vidím i něco pozitivního. Díky patří všem sokolům, kteří se nevzdali, kteří pořád něco vymýšleli, prostě všem, kteří se zapojili. 

Co se z Vašeho pohledu mimořádně povedlo?

Pro mě jako náčelnici a bývalou ředitelku Ústřední školy ČOS stojí na jednom z prvních míst vzdělávání cvičitelů. Bez odborně připravených cvičitelů se nám nebude dařit úspěšně čelit okolní konkurenci. A tady skvěle zafungovala Ústřední škola ČOS pod vedením Martina Chlumského se skvělou nabídkou večerních webinářů. Účast byla vždy velká a zájem ze strany cvičitelů obrovský. 

Co byste popřála sokolům do nového roku?

Přeju nám všem, abychom měli opět plné tělocvičny, abychom měli možnost naplnit podstatu sokolství – pravidelné cvičení, při kterém utužujeme tělo a setkávání se při společných akcích, kdy sdílíme společné prožitky a kdy posilujeme ducha. Tohle nám nikdo nemůže vzít. Ani COVID.

 

Anna Jurčíčková, náčelnice ČOS

Newsletter

Generální partner

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

PARTNEŘI

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace