Na letním táboře Sokola Příbram
děti putovaly "vesnicí ninjů"

03. 08. 2020

Už 21. ročník má za sebou letní tábor, který pravidelně pořádá Sokol Příbram. Přijelo na něj skoro 90 dětí ve věku od šesti do patnácti let. Letošní program byl postaven na celotáborové hře s tématem "vesnice ninja". O prvenství v ní soupeřilo sedm oddílů ve složení vedoucí, dva praktikanti a dvanáct dětí.

„Cílem celého tábora bylo putování po vesnicích ninjů a hledání démonů. Každá vesnice měla démona, který měl speciální schopnost. Děti se tak ocitly ve vesnici špionů, bojovníků, hudební vesnici, vesnici přírody nebo vesnici mnichů. S každou vesnicí souvisela hra, která byla orientovaná na speciální schopnost démona. Kromě tematických her se v programu objevily i jiné aktivity od orientačních běhů, různých sportů, výletů až po pravidelné táborové ohně,“ popisuje dvoutýdenní program Svatopluk Chrastina ml., starosta Sokola Příbram a vedoucí tábora.

Tábor1

Mezi oblíbené hry patří i „Lovecká sezóna“, ve které si děti za ulovené kartičky vydělávají peníze. Peníze pak dávají na společné konto svého družstva. Ve hře funguje policie, překupníci, mafie a další role, které průběh hry okoření.

Tábor3

Příbramští sokolové tábor postavili v lesích u obce Jablonná ve Středočeském kraji – konkrétně 44 stanů pro děti, šest, ve kterých se vařilo a jeden zdravotní stan. „Každý rok se stany staví a po skončení tábora bourají. Vaření jídel probíhá v kuchyni, která je pod zastřešenou ocelovou konstrukcí. V kuchyni jsou dva plynové sporáky, jedny kamna, polní kuchyně, brutar. WC jsou chemické a dodávány firmou, která provádí pravidelný vývoz. Sprchy jsou vojenské. Voda se ohřívá v kamnech s pumpou,“ popisuje místo starosta Sokola Příbram.

Letošní ročník se podle Svatopluka Chrastiny ml. vydařil, i když ho samozřejmě poznamenaly restrikce kvůli covidu-19. Na táboře naštěstí nedošlo k žádnému vážnému úrazu.

Tábor2

„Pouze jednou se jelo na šití a několikrát se vyráželo s vymknutými kotníky. Počet těchto případů byl letos v porovnání s předchozími ročníky velmi vysoký. Děti pomalu odvykají pohybu v terénu a při hře přeceňují své schopnosti. Letos jsem měl velkou radost ze složení vedoucích a praktikantů. Parta působila jednotně a fungovala naprosto spolehlivě nejen v průběhu tábora, ale i při přípravných akcích. Program pro děti byl tak dotažen do detailů a děti bavil. Důkazem je i to, že letos nebylo jediné dítě, které by chtělo odjet domů. Bylo pár případů stýskání, ale nenašel se nikdo, kdo by chtěl odjet,“ zhodnotil tábor Svatopluk Chrastina ml. (hoj)