Ministerstvo zdravotnictví schválilo výjimku pro zahraniční sportovce
při vstupu do Česka

20. 07. 2021

Ministerstvo zdravotnictví schválilo na návrh Národní sportovní agentury možnost výjimek pro vstup do České republiky zahraničním sportovcům z extrémně rizikových zemí. Díky tomu není ohroženo pořádání mezinárodních soutěžních utkání a mistrovství v České republice.

Nové ochranné opatření stanovuje pravidla pro vstup na území České republiky a je účinné od pondělí 19. července 2021. V případě vstupu reprezentantů a profesionálních sportovců, kteří v zemích s extrémním rizikem výskytu onemocnění covid-19 pobývali déle než 12 hodin v posledních 14 dnech stanovuje novou výjimku – pro profesionální sportovní akce v České republice, které mají zajištěna vlastní přísná protiepidemická pravidla, je umožňen příjezd profesionálních sportovců nebo státních reprezentací na tyto sportovní akce, je-li účast sportovců v zájmu ČR v oblasti sportu. Výjimku vydává Národní sportovní agentura a kromě příjezdového formuláře je vyžadován i PCR test před vstupem do České republiky a další PCR test před zahájením sportovní činnosti.

V první řadě bych chtěl poděkovat Ministerstvu zdravotnictví za rychlé a vstřícné jednání. V České republice se koná v létě mnoho prestižních mezinárodních turnajů a mistrovství, jejichž konání bylo ohroženo zákazem vstupů cizinců z extrémně rizikových zemí, mezi které patří například i Rusko. Díky schválené výjimce se nyní mohou všechny mezinárodní turnaje a zápasy konat bez omezení,“ uvedl k výsledkům jednání mezi Národní sportovní agenturou a Ministerstvem zdravotnictví předseda NSA Filip Neusser.

Nové ochranné opatření je k dispozici na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ZDE.