Letošní rok je bez Šibřinek
Připomeňte si ty loňské

10. 02. 2021

Únor patří v Sokole tradičně Šibřinkám. Letos se konat nemohou, tak si připomeňme, jak akce vypadala loni. Do sokolovny v Kralupech nad Vltavou tehdy dokonce dorazil César s Kleopatrou. Tématem akce byly "slavné dvojice" a kralupští senioři si dali opravdu záležet.

Kralupský Sokol pořádá každoročně sokolské Šibřinky na předem vybrané téma. Loňský rok byl poznamenán koronavirovou pandemií, která postihla všechny sportovní aktivity. Štěstím bylo, že se naše šibřinky stihly uskutečnit 22. února, tedy ještě před zmrazením sportovního i kulturního života.

Téma Slavné dvojice, vyhlášené pro rok 2020, uchopili senioři jako připomenutí Césara a Kleopatry. Triumfální příjezd Kleopatry do Říma ztvárnilo deset seniorek a Jirka. Choreografii a kostýmy navrhla cvičitelka Květa Marsová, která vedla i nácviky.

Šibřinky Kralupy nad Vltavou

V průběhu vystoupení přišli na sál diskutující římští senátoři, po nich bohyně Issis přivedla na scénu Egypťanky s Kleopatrou. Zprvu nepřátelští senátoři byli posléze okouzleni egyptskými dívkami a po příchodu Césara, který korunoval Kleopatru královnou, vše dospělo k všeobecnému souznění a šťastnému konci.

Při písni „Teď královnou jsem já“ předvedli sokolští senioři přikrášlenou historii a sklidili za své vystoupení bouři potlesku. A nestalo se tak pouze vlivem krásných kostýmů, ale i díky zápalu, který ze všech účastníků historické scénky vyzařoval.

Šibřinky Kralupy nad Vltavou 1

Podle slov vedoucí Květy Marsové nacvičovali 1-2x týdně po dobu dvou měsíců, mezitím si děvčata šila kostýmy a připravovala různé doplňky.

Všichni se určitě těšili na další ročník oblíbených šibřinek. Letošní pokračování, ale bohužel z důvodu pandemie nebude.

Šibřinky Kralupy nad Vltavou 2

Text: Květa Marsová