Kup si nit!
A pomoz Sokolu Moravičany k novému praporu

01. 04. 2021

Sokol Moravičany chce oslavit letošní 100. výročí od otevření sokolovny opravdu stylově – novým sokolským praporem. Jednota před časem vyhlásila veřejnou sbírku a doufá, že v ní vybere potřebných 150 tisíc korun.

Za získané peníze si nechají ušít první poválečný prapor. „Vím, že jsme kdysi nějaký prapor jako jednota měli, za války ho ale bohužel zřejmě někdo někam ukryl a už ho nikdo nenašel. Od té doby je naše jednota bez praporu a chceme to změnit,“ říká Anna Horáková ze Sokola Moravičany.

Jednota už má návrh praporu (viz. foto). „Chtěli jsme, by vypadal klasicky, proto jsme zvolili logo Sokola a přidali k němu sokolská hesla. Samozřejmě nesmí chybět ani rok založení naší sokolovny,“ vysvětluje Anna Horáková.

Číslo transparetního účtu: 6002832369/0800

Sbírka začala 8.3. a ke konci března na ní bylo přes 43 tisíc korun. Vybraná firma by se měla do šití pustit na jaře. Hotovo by mělo být 31. 8. 2021.

Kup si nit!