Komárovský Sokol spolu v pohybu
týden akcí pro všechny

20. 10. 2021

Naše tělovýchovná jednota Sokol Komárov se v září zapojila do projektu vyhlášeného odborem všestrannosti ČOS Sokol spolu v pohybu, zařazeného do Evropského týdne sportu. V týdnu od 23. 9. do 30. 9. se uskutečnilo několik akcí pro veřejnost.

Celý týden byla v provozu další sokolská cesta, tentokrát to byla Sportovní stezka. 25. 9. uspořádal oddíl turistiky výstup na vrch Hejlák v Brdech a 30. 9. si mohli zájemci u sokolovny vyzkoušet disciplíny sokolského odznaku zdatnosti.

Sokolská sportovní stezka

Sokolská sportovní stezka byla v provozu od 21. 9. a pro velký zájem byla prodloužena až do 13. 10. Pro mladší děti byly úkoly motivované projektem Se sokolem do života. Na trase plnily děti úkoly opičky Haničky, berušky Danušky, veverušky Věrušky, ježečka Marečka a kobylky Emilky. Děti si procvičily nejen tělo při sportovních úkolech, ale i hlavu při úkolech vědomostních.

Sokolský odznak zdatnosti

Pro starší byly úkoly motivované Sokolským odznakem zdatnosti. Skákání přes švihadlo, pavoučí test, angličáky, chůze poslepu a spousta dalších bavilo nejen starší účastníky, ale podle fotografií i ty nejmladší. Odměnou byly účastníkům silikonové náramky, balónky a diplomy s nápisem Sokol spolu v pohybu.

Stezka měla dvě varianty. Denní, s plněním úkolů a noční, s odrazkami a baterkou. Pro malé děti byl připraven kratší okruh s odrazkami a obrázky. Noční vycházka měla velký úspěch. Na sportovní stezce se podle návštěvní knihy vystřídalo asi 100 dospělých, 150 dětí, 14 psů a 4 kočárky. Noční stezky se zúčastnilo cca 50 dospělých a 80 dětí

Na 25. 9. byla vyhlášena akce #BeActive Night-Výzva na večerní překonání co nejdelší vzdálenosti. Oddíl turistiky uspořádal výstup na vrch Hejlák a večerní procházku po okolí Komárova.

30. 9. byla připravena u sokolovny Prezentace sokolského odznaku zdatnosti. Kdo přišel, mohl si prověřit svoji fyzickou zdatnost a obratnost při těchto disciplínách: skoky přes švihadlo, pavoučí test, bumerangový běh, driblink ve slalomu, házení míče o zeď, šplh, výskok dosažný, chůze poslepu, kotoul nebo přemet stranou.

Sportovalo 45 účastníků z řad dětí i dospělých. Každý účast dostal stahovací vak a diplom s logem Sokol spolu v pohybu.

Památný den sokolstva – Sokol Komárov

8. 10. se konal u příležitosti Památného dne sokolstva Večer sokolských světel.

Sešli jsme se u sokolovny s lampiony a vyrazili v průvodu na hráz Drátenického rybníka a odtud potom lesem zpět lesem, kolem potoka až k pomníku Miroslava Tyrše před muzeem. Zde jsme položili kytici a zapálili svíčky za padlé sokoly ve 2. světové válce. V letošním roce se sešlo rekordních 160 lidí.