Jihomoravská liga v basketbalu mužů nabídla sokolské derby
První zápas v nové soutěži vyhrál Sokol Podolí

03. 10. 2022

Sokolské basketbalové derby přinesl uplynulý víkend v soutěži Jihomoravská liga. Utkali se Sokol Podolí a Sokol Hodonín. Vyhráli domácí 88:72 a vy si můžete přečíst report ze zápasu, který poslala Lucie Štěpánková.

Dne 1.10.2022 naskočilo družstvo Sokolu Podolí do nové sezóny a také do nové soutěže o třídu výš zvané Jihomoravská liga. Bylo předem jasné, že soutěž bude kvalitnější a týmy budou silnější jak po basketbalové tak i po fyzické stránce. Letní příprava byla celkem náročná, ale jak se říká těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

Na začátek sezóny byl podolákům nalosován sokolský soupeř z Hodonína. Utkání od samého začátku bylo v režii podolského družstva. Přesné tříbodové střely a rychlé protiútoky to platilo na soupeře. Hodonín se, ale nevzdával a vždy když si domácí vybudovali náskok, podařilo se jim ho snížit.

Hra Podolí byla plná nepřesností a chyb, ale vždy byl na hřišti někdo, kdo dokázal dát koš a hosté neměli šanci skóre otočit. Ve třetí čtvrtině Hodonín hodně zabojoval, což znamenalo náskok pouhé 4 body pro domácí. Domácí trenérka poslala na hřiště mladou běhavou sestavu a od té chvíle si už Podolí hrálo to co chtělo a soupeře k ničemu už nepustili. Hodonín odešel hlavně po fyzické stránce a možná "dojel" na svou nekvalitní střídačku. I když hra domácích nebyla taková, jakou by si představovali, cenná a hlavně první výhra v nové soutěži se počítá. Sokol Podolí - Sokol Hodonín 88:72.

Autorka: Lucie Štěpánková