Jedním z vrcholů sletu bude Jiráskova Lucerna v Národním divadle
Sokolové ji předvedou v březnu v Kolíně

07. 02. 2024

Jedním z vrcholů sletového týdne v Praze a důkazem, že Sokol a kultura patří k sobě, bude 30. června 2024 představení hry Aloise Jiráska Lucerna v Národním divadle. Herci Divadla pod Petřínem už v předpremiéře Lucernu představili koncem ledna v Divadle pod Palmovkou a během jara vyjedou s představením do několika krajů napříč republikou. Sokolské pojetí známé divadelní hry můžete vidět v březnu v Kolíně.

Přijeďte na Lucernu do Kolína!

Pokud se už nemůžete dočkat představení v Národním divadle, můžete 16. března vyrazit do Městského divadla Kolín. Lístky jsou už v prodeji, tak neváhejte a přijďte podpořit herce Divadla pod Petřínem, které začalo svoji uměleckou dráhu v Praze v Sokole Kampa v roce 2013.

Lístky zakoupíte na stránkách Městského divadla Kolín ZDE.

Divadelní představení jsou dlouhodobě součástí slavnostního zahájení sletů a podruhé se sokolové postaví na prkna „zlaté kapličky“. Před šesti lety slet začínal Stroupežnického hrou Naši Furianti a bylo to vůbec poprvé, kdy se na jevišti Národního divadla představili publiku pouze amatérští umělci. V roce 2012 se hrála Prodaná nevěsta v divadle ABC a v roce 2006 se v Divadle Komedie konala inscenace muzikálu Malované na skle.

„Pro Sokol je vystoupení v Národním divadle velká čest. Budeme tam hrát podruhé, ale bude to stejná nervozita i stejná radost," říká režisér a sokol Bohumil Gondík.

Jeho syn Dalibor, jenž se ujal dramaturgie, doplňuje: „Když přijdete do Národního divadla, musíte zahodit zábrany, ale to je velmi komplikované. U Furiantů se to povedlo a stalo se, že to byla nádhera, laskomina. A věřím, že i Lucerna, která tam jednoznačně patří, bude mít stejnou pointu."