Jak pracovat s Canvou
všestranným grafickým nástrojem

17. 01. 2022

Vytvářejte plakáty, přání, příspěvky na sociální sítě a další tiskoviny pro svou jednotu nebo župu na jednom místě. Canva.com je on-line grafický editor, který vám v mnohém usnadní vaší kreativní práci. V čem vám Canva usnadní práci? Pomůže vám zapracovat do návrhů nový vizuální styl Sokol 2030. Nově v Canvě najdete i grafiku ke 160. letům od vzniku Sokola.

Ať už jste graficky zruční, používáte na úpravy obrázků malování nebo jste žádný editor nikdy nepoužili, pracovat v canvě se hravě naučíte.

Pro sokoly je nástroj přístupný zdarma, stačí se jen přihlásit příslušnými údaji a můžete tvořit. Můžete si také stáhnout aplikaci do vašeho mobilu, ale tato verze má pouze omezené funkce úprav.

Obr. 1 Takto vypadá prostředí Canvy.

Canva 1

Obr. 2 Takto vypadají jednotlivé složky jednot a žup, do kterých si svoji práci můžete ukládat.

Canva 2

Pomoci vám také může grafický manuál, ve kterém jsou uvedeny všechny prvky, palety barev, ale i ukázky plakátů, fotek a log v jejich vhodném použití. Mimojiné si zde můžete také stáhnout sokolské písmo, které pak můžete používat při psaní ve Wordu nebo v prezentaci PowerPoint. Používáním jednotných barev, písma a prvků bude Sokol lépe rozpoznatelný a zapamatovatelný.

PROČ POUŽÍVAT CANVU?

• Přednastavené prvky nové vizuální podoby Sokola jako je písmo, barvy nebo loga

• Veškeré grafické návrhy máte na jednom místě

• Vytvářejte plakáty, příspěvky na sociální sítě, diplomy a další tiskoviny v jednotné podobě