V Sokole Říčany a Radošovice

25. 11. 2022

Aktivní jednota v Sokole Říčany a Radošovice připravila i v říjnu atraktivní program - halloweenskou oslavu, turnaj tenistů nebo atletické závody. Téměř 600 lidí se zúčastnilo Večera sokolských světel, který je součástí oslav Památného dne sokolstva a v Říčanech si už vybudoval tradici.

Letos na Dušičky jsme uspořádali novou podzimní akci. Naším záměrem bylo spojit zahraniční halloweenské oslavy se sokolskými sportovně-komunitními aktivitami, a tak vznikl Dušičkový dýňový večer. Účastníci dostali za úkol donést si dýně, ty se pak na hřišti vedle sokolovny společně vydlabávaly a výtvory jsme pak mohli obdivovat vystavené na oválu. Ovšem dlabání nebylo jediným zpestřením dušičkového večera, nachystali jsme také různé sportovní a dovednostní disciplíny.

Však i takový dobře známý slalom je mnohem dobrodružnější jen za svitu reflektoru. Chybět samozřejmě nemohla ani stezka odvahy a soutěž o nejhezčí strašidelný kostým nebo také malování na obličej. Komu během programu vyhládlo, mohl se občerstvit u stánku s donesenými dobrotami. Zájem více než 200 osob o akci nás mile překvapil a naším předsevzetím do dalšího ročníku je vzít takto hojnou účast v potaz už při plánování večera, abychom se vyhnuli tvoření front. Děkujeme všem, kdo přišli a večer si s námi užili.

Říjnové víkendy v jednotě

V sobotu 1.10. proběhl na kurtech tradiční turnaj tenistů O šlehačkový pohár. V neděli 2.10. připravil atletický oddíl veřejné závody - čtyřboj ŽAD - pro věkové kategorie od 6-letých benjamínků až po starší žáky. Počasí nám přálo, a tak i účast byla nad očekávání hojná. Přes dvě stovky atletů z 15 sportovních oddílů změřily své síly v jednom z posledních venkovních závodů letošní sezony. Je velmi krásné vidět tolik dětí a rodičů zapálených do sportovního zápolení. Město Říčany jako již tradičně obě klání finančně podpořilo, za což velmi děkujeme.

Následující sobotu, 8.10., se pak konal Večer sokolských světel, na lampionový průvod a pouštění lodiček letos dorazilo přes 550 účastníků. Jsme rádi, že tato oslava Památného dne sokolstva si získává stále větší oblibu.

Autoři: L. Lacinová P. Brada