Česká obec sokolská

Dva projekty ČOS jsou ve finále
Prestižní soutěže Zlatý středník

21. 06. 2023

Kampaň ke 160 letům od založení Sokola a webové stránky sokol.eu. To jsou dva projekty, které patří k těm nejúspěšnějším PR a marketingovým počinům loňského roku v Česku. Porota 21. ročníku Zlatého středníku je vybrala ve svých kategoriích do finále. Vítězové převezmou své trofeje 7. září na slavnostním galavečeru v pražském SaSaZu.

Z celkově 659 přihlášených projektů jich postoupilo 178. Česká obec sokolská bude bojovat o vítězství ve dvou kategoriích. „Máme z postupu do finále radost. Komunikační a marketingový tým odvedl v loňském, pro Sokol jubilejním roce, skvělou práci. Opět se tak Česká obec sokolská může v tomto směru měřit s největšími firmami v Česku," říká Marek Tesař, ředitel Kanceláře ČOS.

Kampaň ke 160 letům Sokola

V první kategorii – Sport, zábava, umění, média, cestovní ruch a gastronomie – s kampaní ke 160 letům od založení Sokola.

Cílem projektu bylo získat co nejvíce mediálního prostoru pro prezentaci Sokola jako současného sportovního spolku, který má ovšem nebývale širokou historii a inspirovat co nejvíce sokolů ke společné oslavě a k veřejnému přihlášení se k Sokolu.

Projekt měl 5 částí:

  • úpravu sokolského loga do kompozitní varianty
  • speciální vizuály kampaně (viz foto)
  • aktivity v předvečer a v den výročí – nasvícení dominant velkých měst (viz foto)
  • spolupráce se streetartistou Michalem Škapou na sletové kolekci pro sokolskou prodejnu a eshop
  • spolupráce se streetartistou Michalem Škapou – výroční mural na zdi areálu Tyršova domu do ulice Újezd (viz foto) 

V této kategorii jsme se s nízkorozpočtovou kampaní dostali „do souboje" se Škodou Auto nebo McDonald´s ČR. "Věřím, že se nám podaří dostat se mi tři nejlepší, tak jak se nám to s jinými projekty povedlo ve stejné soutěži před dvěma lety. Momentálně se už věnujeme komunikaci blížícího se XVII. všesokolského sletu, kterou naplno odstartujeme v září. Slet je naší nejdůležitější akcí a jeho propagace tomu bude odpovídat," říká Marek Tesař.

logo Zlatý středník 2023

Web sokol.eu

Druhou kategorií jsou Webové stránky. Sokol.eu a prosokoly.sokol.eu jsou výkladní skříní spolku Česká obec sokolská nejen směrem k veřejnosti, ale v případě „černého“ webu i pro celou sokolskou členskou základnu. Sokolský web už jednu cenu má - v roce 2021 byl zvolen nejlepším webem s doménou .eu v katetegori „Leaders" v soutěži European web award organizované agenturou EurID.

„Za projekty, které se dostaly na shortlist v jednotlivých kategoriích je vidět opravdu dobře odvedená práce a kreativní přístup," říká Pavel Vlček, předseda Výkonného výboru PR Klubu, a doplňuje: „Na začátku září tak během galavečera Zlatého středníku budeme znát příslovečné krále a královny jednotlivých komunikačních disciplín. Značky budují lidé a jejich um, znalosti a nadšení je skvělé ocenit."

 

Podívejte se na kompletní shortlist.

Galerie

Fotky

Newsletter

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní mediální partneři

PARTNER

GENERÁLNÍ INSTITUCIONÁLNÍ PARTNER

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace