Čtyři města hostila připomínku projektu SokolGym
Společné cvičení bylo naplánováno na den SokolGymu v Ostravě

19. 06. 2021

V den, kdy měla být v Ostravě poslední letošní akce projektu SokolGym - v sobotu 19. června se ve všech čtyřech městech uskutečnilo společné provedení jarní taneční výzvy - krokovky. Zároveň byla akce pojata jako "aktivizační" na rok 2022. Proto pro realizaci krokovky byla vybrána města Pardubice, Ostrava, Plzeň a Brno.

Čtyři města se v parném sobotním odpoledni stala dějištěm hromadného cvičení sokolů. Ostrava, Brno, Pardubice a Plzeň, tedy města, kde se měla letos konat akce SokolGym, zažila alespoň omezené cvičení na choreografii Heleny Peerové.

19. červen nebyl zvolen náhodou, právě dnes se totiž měl konat poslední SokolGym v Ostravě. "Chtěli jsme ukázat, že i přesto, že se nemohlo kvůli protiepidemickým cvičením setkání, které je tradiční mezisletovou akcí konat, sokolové nezahálejí a stále na sobě pracují," říkají náčelnice Sokola Anna Jurčíčková a náčelník Petr Svoboda.

"Krokovku" jak byla výzva "Roztančeme jaro" přejmenována, cvičili sokolové napříč republikou a pak se sjeli do měst, kde se měl SokolGym konat.

Jak vypadalo nacvičování krokovky se můžete podívat v sestřihu na našem youtube kanále

Sokolové ukázali, že jsou stále připraveni a pravidelně cvičí

Do Brna dorazili například ze Střelic u Brna či Syrovic společným autobusem, který vypravila župa Jana Máchala. V Pardubicích zase bylo vidět sokoly z Hradce Králové (Pražské předměstí) a řady dalších jednot.

Krokovka Pardubice 19. 6. 2021_prazske predmesti HK

Na všech zúčastněných bylo vidět, že jim setkání dělá velkou radost a například v Brně nebyla nouze o intenzivní debaty o tom, co se událo nejen v příslušných T. J, ale i v soukromém životě, protože sestry a bratři sokolové se dlouho neviděli, což dříve nebývalo zvykem.

Fotky a videa