Členky Sokola Poděbrady
uspěly na Jarním poháru ve sportovní gymnastice

04. 04. 2023

V sobotu 1. dubna se v Plzni konal Jarní pohár ve sportovní gymnastice žen a našim gymnastkám z oddílu T. J. Sokol Poděbrady se rozjela závodní sezóna na plné obrátky. Do Plzně odjelo reprezentovat 6 poděbradských juniorek.

Dívky závodily na dvou nářadích. V nejtěžší kombinaci kladina – bradla si zlatou medaili vybojovala patnáctiletá Barča Šmídová, které se povedla čistá sestava na bradlech s veletočem a již tradičně obtížná sestava na kladině, kde má zařazeny i 2 cviky obtížnosti D: Araba neboli přemet stranou bez rukou a šprajcku tj. přemet vpřed bez rukou.

Milým překvapením bylo i páté místo nejmladší juniorky dvanáctileté Lucie Tomáškové, která v této kategorii cvičila úplně poprvé a vydařená sestava třináctileté Anny Blažkové na bradlech. V kombinaci akrobacie - přeskok zvítězila patnáctiletá Anna Vlková, která si přivezla za svůj výkon také zlatou medaili. Na paty jí šlapala dvanáctiletá Ema Větrovská, která si vybojovala stříbrnou medaili a Mia Pokorná bramborovou. Klíčem jejich úspěchu byly obtížné přeskoky, tzv. "cukahary" a na prostných salta s obraty a nápaditá, neokoukaná choreografie z dílny hlavních protagonistek.

Blahopřejeme dívkám a jejich trenérkám Vlaďce Zmeškalové, Kátě Pokorné a Aničce Mengr. Děkujeme za reprezentaci města a městu Poděbrady za finanční podporu našeho oddílu.