Běžce Sokolského běhu republiky v Milovicích
překvapili piloti místního aeroklubu

29. 10. 2022

Velmi vydařený státní svátek zažili organizátoři Sokolského běhu republiky v Milovicích. A dokonce to bylo i s překvapením pro ně samotné, když jim nad hlavami začali vrčet motory letadel z místního aeroklubu, aby jejich akci zdokumentovali.

Krásné počasí, které vysušilo připravenou trať, takže nakonec nebyly potřeba ani trailové boty, na které pro jistotu a hlavně pro bezpečný pohyb po trati ještě ráno organizátoři Sokolského běhu republiky Milovice upozorňovali, provázelo všechny účastníky již 4. ročníku této akce.

„Měli jsme na startu asi 80 dětí a zhruba 100 dospělých. Řada běžců se nechala vylákat krásným počasím a startovné si kupovala až na místě. Dorazili i lidé, kteří včera běželi poprvé v životě, což je pro mne osobně velkým překvapením,“ říká organizátorka závodu Olivie Rubášová, která je zároveň starostkou T. J. Sokol Milovice a členkou předsednictva Odboru sportu České obce sokolské. O tom, že trať oschla a všem se běželo výborně, svědčí i rekordní čas, když trať 5,2 km zdolal vítěz Dan Fiala za 17´:30´´ v kategorii žen vyhrála Julie Sandra Stolarčíková s časem 22´:38´´.

SBR Milovice 2022 (18)

„Měli jsme historicky největší účast, protože šlo ještě 12 turistů z Věrné gardy, kteří šli s hůlkami mimo bězecký čas. Jejich čas byl 44min. A moc si jejich účasti vážíme," dodala Olivie Rubášová. Nejmladšímu běžci bylo 1,5r, nejstarší byl ročník 1961.

Na organizátory i všechny účastníky čekalo velké překvapení, když jim krátce před 15. hodinou začaly nad hlavou vrčet motory letadel. Členové místního Aeroklubu Milovice se rozhodli podpořit účastníky a ocenit organizátory tím, že jim pořídili snímky a video ze svých létajících strojů. „Byla jsem úplně dojatá. Nikdo nám o tom dopředu neřekl a díky této iniciativě budeme mít skvělé záběry a snímky,“ popisuje Olivie Rubášová.

Pěkný den, který si všichni užili, zakončil večerní program, kdy vystoupila kapela složená ze členů Sokola Basslake. „Zajímavostí je, že všichni členové kapely odpoledne běželi a byli z toho nadšení, lidé to věděli a o to vřelejší bylo jejich přijetí. Po koncertě vystoupili akrobatičtí rokenrolisté z T. J. Sokol Pražský. Nakonec hrála kapela Big Rock, kterou zveme tradičně a jsme s jejich hudební produkcí moc spokojeni,“ doplnila Rubášová s tím, že program byl opravdu dlouhý a končilo se kolem třetí ranní. „To dokazuje, že to všechny bavilo a pěkně si to užili. Máme z toho velkou radost a děkuji všem, kdo se na programu i překvapení podíleli. Zasloužili se o skvělý večer,“ říká Olivie Rubášová.