Badmintonista Adam Žaba ze Sokola Poděbrady
má za sebou úspěšnou sezónu

10. 01. 2024

Hned několikrát se podařilo skvělému badmintonistovi Adamu Žabovi během loňské sezóny vybojovat medaili. Mladý sportovec má skvěle našlápnuto i v letošní sezóně.

Adam Žaba, reprezentující badmintonový oddíl T. J. Sokol Poděbrady kategorii U17, se v uplynulém ročníku 2023 zúčastnil mnoha turnajů své kategorie jak ve dvouhře, tak i v obou párových disciplínách skoro po celé České republice – namátkou můžeme jmenovat arény v Brně, Mostě, Liberci, Plzni, Českých Budějovicích, Dobrušce, Rychnově nad Kněžnou, Kladně, Táboře, Karlových Varech, samozřejmě i v Praze (Skalka, Vinoř, Hamr). V několika případech se mu podařilo své celoroční úsilí nejen na trénincích, ale i na letním soustředění, přetavit v diplomy a medaile za umístění na stupních vítězů, z čehož měl radost nejen on, ale i ostatní členové oddílu včetně trenérů. Jelikož starší ročník kategorie U17 od ledna přešel do kategorie U19 a Adam nadále zůstává ještě v kategorii U17, dá se očekávat, že v letošním roce budou úspěchy přibývat. Cílem pro rok 2024 je zlepšit techniku hry, fyzickou připravenost a kvalitními výsledky v turnajích se ke konci roku kvalifikovat na mistrovství České republiky.

Děkujme městu Poděbrady za celoroční finanční podporu T. J. Sokol Poděbrady včetně našeho oddílu badmintonu.

Text: Michal Vach, vedoucí trenér oddílu badmintonu, T. J. Sokol Poděbrady