Česká obec sokolská

Mezinárodní seminář pro cvičitele RDPD (PACH) 2022 (CZE)

Ústředním tématem mezinárodního semináře Parents and Children 2022 bude využití námětů ze života hmyzu pro hodiny rodičů s dětmi a předškolních dětí. Seminář počítá s účastí zahraničních lektorů z více zemí, kteří se s námi podělí o své zkušenosti. V programu budou jak praktické ukázky, tak krátké teoretické přednášky. Zaměříme se také na posílení vztahu mezi rodičem a dítětem prostřednictvím pravidelně organizovaných pohybových aktivit. 

Termíny: 9.–11. září 2022 

Místo: Praha

Přihlášky: do 31. července 2022

Poplatek: 2300 Kč

Na vracení poplatku při případném zrušení přihlášky se vztahují stornovací podmínky. Přečtěte si o možnosti zajištění ubytování či parkování. Prostudujte si prosím studijní a zkušební řád a v případě nejasností také odpovědi na časté otázky.

Přihláška ZDE!

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parents and Children 2022 (ENG)

The main theme of the international seminar Parents and Children 2022 will be From the life of insects with the main vision to bring wildlife (not only) in the grass closer to preschool children in the gym through various physical activities and movement games. During the weekend you can participate in many practical and theoretical lectures to inspire the educators, and to let more kids and their parents enjoy being physically active in a safe and supporting environment. 

The program will include both practical demonstrations and short theoretical lectures. We will also focus on strengthening the parent-child relationship through regularly organized physical activities.

Dates: 9. – 11. September 2022

Applications to: 31. July 2022

Location: Prague

Charge: 2300 CZK

Refund of the fee in the event of cancellation is subject to the cancellation policy. 

 

Cancellation policy

1. In the event of cancellation by the Sokol School, the participation fee will be refunded in full to the bank account.

2. In case of cancellation by the participant:

Before the closing date for entries - the fee will be refunded in full.

After the entry deadline - the cancellation fee is 100 %

Cancellation of the application by the applicant after the closing date, even if properly excused, does not waive the obligation to pay the cancellation fee. Proper excuses may only be made for serious reasons by telephone, e-mail or in writing.

3. By mutual agreement between Sokol School and the participant, a substitute may be sent to the event in place of the registered person.

Application form HERE!

 


 

 

 

 

Newsletter

Generální partneři

Hlavní partner

Hlavní mediální partneři

PARTNEŘI

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé

Partnerské organizace