Ženy Sokola Brno I vyhrály své mistrovství republiky
Jejich kamarádky z oddílu skončily třetí

08. 08. 2022

Opava o víkendu hostila Mistrovství ČR do 20 let v beachvolejbale. Turnaj to byl pro sokolské barvy úspěšný. Reprezentantky Sokola Brno I Kristýna Koblížková a Tereza Lajkebová celé mistrovství vyhrály a jejich oddílové parťačky Valerie Dvorníková a Gabriela Hrubanová skončily třetí. Gratulujeme!

Mistrovství ČR do 20 let v beachvolejbalu se konalo uplynulývíkend 6. - 7. 8. Turnaje se zúčastňuje 16 nejlepších dvojic v této věkové kategorii, z toho 5 dvojic reprezentovalo Sokol Brno I.

Dvě sokolské dvojice postoupily do nedělních bojů o finále. Bohužel na sebe dvojice narazily již v semifinále, takže jedna dvojice dostala šanci porvat se o zlato a druhá naše dvojice bohužel musela bojovat pouze o bronz. V malém finále se podařilo Valerii Dvorníkové a Gabriele Hrubanové vyhrát po přesvědčivém výkonu 2:0 na sety.

Dvojice Kristýna Koblížková a Tereza Lajkebová prošly až do finále bez porážky a ve finálovém souboji narazily na soupeřky, které je minulý týden na MČR do 18 let porazily v semifinále, takže jim měly co oplácet. Po perfektním výkonu finále ovládly velkým bodovým rozdílem a Kristýna Koblížková s Terezou Lajkebovou tak získaly titul mistryň České republiky v beachvolejbalu do 20 let.

V Opavě se o titul utkali i muži, ale tato část turnaje nebyla obsazena žádným sokolským týmem.