Světluška na táboře
Podpořme pohybem dobrou věc

15. 07. 2021

Rádi bychom se s vámi podělili o jeden laskavý projekt zastřešený naším dlouhodobým partnerem Českým rozhlasem. Ať už jste právě na letním táboře, soustředění, nebo prostě jen milujete pohyb, přidejte se s námi k Letní výzvě pro Světlušku!

Jedná se o prázdninové sportování, které pořádá Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu ve spolupráci s Rozběháme Česko. Doplňte svůj táborový program o pohyb, přidejte se a sbírejte kilometry společně. Ať už během, jízdou na kole, na koloběžce, skákáním, zkrátka vším, co vás bude nejvíc těšit. Tým, který nasbírá kilometrů nejvíce (minimálně však 10 000 km), si může sám vybrat, který světluščí projekt podpoří. Více o Letní výzvě pro Světlušku najdete také na stránce pod odkazem.

Jak to funguje?

Stačí se online registrovat a pak si běh kdykoliv a kdekoliv trasovat s oblíbenou aplikací v termínu od 15. 7.  do 15. 8. 2021 a následně se podělit o screenshot. Registrace, která pro děti činí 150 Kč, pro dospělé 200 Kč nebo s kódem SOKSVET100 o 100 Kč méně, putuje do veřejné sbírky Světluška. Podpořte pohybem dobrou věc a registrujte se do Letní výzvy pro Světlušku hned.

Světluška1

Co najdete ve startovním balíčku?

Startovní balíček zahrnuje startovní číslo, medaili, diplom a drobnou pozornost v podobě slevového kupónu od společnosti Herbadent, partnera výzvy.

Napište nám a my se za vámi přijedeme podívat

Díky spolupráci s nově vzniklým Radiožurnálem Sport, Radiožurnálem samotným i regionálními Deníky nabízíme také zviditelnění vaší akce. Stačí, když nám napíšete, co zajímavého na táboře chystáte a kdy je dobré, aby redaktor dorazil, informaci nabídneme dál. Stačí napsat na press@sokol.eu. Nabízíme také možnost napsat krátký článek a poslat 10-15 fotek a rádi je nabídneme do rubriky Čtenář reportér ve vašem regionálním Deníku.

Kdo je Světluška a kde se promítne vaše sportovní nadšení?

Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Už od roku 2003 se snaží dělat radost hned dvakrát, a to jak nepřetržitou finanční pomocí zrakově postiženým, tak pořádáním osvětových a zážitkových aktivit pro všechny dárce. Shromážděné finanční prostředky do sbírky Světluška jsou rozdělovány nadací celoročně nevidomým a slabozrakým bez ohledu na věk.