Starostka ČOS Hana Moučková přivítala v Tyršově domě předsedu NSA Filipa Neussera
Nový předseda NSA slíbil obratem napravit situaci s financováním ČOS

28. 05. 2021

Hana Moučková přivítala v Tyršově domě - sídle Sokola - nového předsedu Národní sportovní agentury Filipa Neussera.

Starostka ČOS Hana Moučková a výkonný ředitel Marek Tesař přivítali v Tyršově domě nového předsedu Národní sportovní agentury Filipa Neussera. Probírala se klíčová témata:

1) úloha ČOS ve sportu pro všechny

2) klíčová úloha v pohybu dětí včetně našeho programu SE SOKOLEM DO ŽIVOTA

3) dlouhodobý systém financovaní ČOS

„Z dnešní schůzky mám radost. Pan předseda evidentně klade důraz na pohyb dětí a to dokázal také tím, že dorazil takto brzy po svém zvolení do Sokola, který klade na pohyb dětí důraz už 159 let. Cením si tohoto gesta, protože je mi jasné, že má velmi hektický pracovní program,“ řekla ke schůzce starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Podle ní Filip Neusser deklaroval, že chce napravit aktuální stav financování spolku a podporovat programy zaměřené na děti, včetně projektu Se Sokolem do života.

Hana Moučková také vítá, že Filip Neusser přislíbil, že se obratem napraví aktuální situace, kdy Česká obec sokolská na rozdíl od sportovní svazů, stále nedostala finance na rok 2021, ač jeho předchůdce tvrdil pravý opak.

„Snažili jsme se jasně vysvětlit, že financování ČOS není systémové a že je potřeba náprava. To již přislíbil předchůdce Filipa Neussera, ale bohužel se nic nestalo. Věřím, že když současný předseda dává takový důraz na pohyb dětí, tak ta spolupráce s NSA bude fungovat dobře. Ale musíme být obezřetní, protože podobný pocit jsme měli i při prvních setkáních s Milanem Hniličkou,“ dodal výkonný ředitel České obce sokolské Marek Tesař, který o současné situaci z pohledu Sokola detailně mluvil v rozhovoru pro server iSport.cz