Sokolská pomoc pro členy T. J. Lužice
Zveřejňujeme číslo účtu na pomoc sestrám a bratrům

01. 07. 2021

Někteří členové T. J. Sokol Lužice přišli o všechno. Župa Slovácká, kam Lužice patří, i Česká obec sokolská vyzývají k adresné pomoci pro tuto jednotu.

Sobotní výbor České obce sokolské pověřil bratra Zdeňka Hlobila - místostarostu Župy Slovácké - aby zjistil, které sokolské jednoty či rodiny byly postiženy tornádem. Z jeho zprávy vyplývá, že nejvíce byla postižena jednota T. J. Sokol Lužice, jejíž sokolovna sice zůstala stát a stala se centrem pomoci, některé sestry a bratři však přišli o všechno.

Příspěvky můžete posílat na účet
107-9675240257/0100

do zprávy pro příjemce uveďte - "DAR" a jméno dárce

Jde o účet Župy Slovácké , jejíž vedení župy rozdělí pomoc potřebným sokolským rodinám.

„Nechtěla jsem věřit tomu, že tyto apokalyptické záběry jsou z naší země. Kontaktovala jsem některé sestry a bratry na jižní Moravě, jestli jsou v pořádku. Zjišťujeme aktuální potřeby a pomůžeme podle toho. Samozřejmě jsme připraveni koordinovat pomoc našich členů,“ řekla již v reakci na tornádo starostka České obce sokolské Hana Moučková. Ta se již ve čtvrtek večer spojila s některými jednotami, aby zjistila, jak na tom jsou.

Výbor České obce sokolské, který zasedal v sobotu 26. 6. odhlasoval

„Naše župa již přispěla, přidá se také Česká obec sokolská. Finanční pomoc bude určena pro postižené členy Sokola Lužice," řekl bratr Zdeněk Hlobil.

„Díky, každá pomoc pro postižené má smysl a budeme za ni vděční. Dík," napsal v reakci na avízo o sokolské pomoci starosta Sokola Lužice Miloš Kadala.

Sokolská pomoc pro T. J. Lužice