Sokolové z Kampy brali všechny medaile
z mistrovství ČR žactva na trampolínách

22. 10. 2021

V sobotu 16. 10. se stala nevídaná věc. Poprvé získali všechny mistrovské tituly na mistrovství ČR žactva zástupci T. J. Sokol Kampa Praha. Ve starších žákyních sokolky dokonce obsadily kompletní “bednu”.

Závodníci z oddílů T. J. Sokol Kampa Praha, T. J. Sokol Olomouc, T. J.  Sokol Dvůr Králové, T. J. Sokol Přerov, T. J. Rožnov pod Radhoštěm, T. J. Trampolíny Liberec a GT Šestajovice se v sobotu 16. října sjeli do Dvora Králové. Pod záštitou České gymnastické federace a Národní sportovní agentury se utkali o mistrovské tituly. Soutěžilo se v kategoriích mladších žákyň a žáků do 11 let,  starších žákyň a žáků do 13 let, synchronních dvojic žákyň a žáků a smíšených družstev.

„Do soutěže jsme vyslali  celkem 12 závodníků. V nejmladší kategorii žákyň se podařilo probojovat do osmičlenného finále Dominice Kubelkové. Ta útočila na mistrovský titul ze třetího místa a po velmi povedené sestavě nakonec žádná z finalistek nedosáhla na vyšší známku, takže titul putoval k nám na Kampu. V mladších žácích jsme dosáhli na dvě finálová místa a po velmi podařené a obtížné sestavě získal druhý titul pro náš oddíl David Cirkva,” říká Pavlína Saudková, která celý oddíl skoků na trampolíně manažersky vede.

Tituly a medaile MČR trampolíny

„Senzační výkony podaly naše tři starší žákyně, které si po finálovém boji rozdělily všechny tři medailové pozice. Mistryní se stala Adéla Žirovnická, stříbro získala Zora Loskotová a bronzovou medaili si vyskákala Ema Rytířová. Kategorii starších žáků ovládl náš třináctiletý juniorský reprezentant Lukáš Kubík, který má ve svém věku již bohaté zahraniční zkušenosti a okusil i finále na juniorském mistrovství Evropy. Uzavřel tak pro oddíl sérii mistrovských titulů v kategoriích jednotlivců,” dodala Saudková.

Zora a Adéla_MČR trampolíny_T. J. Sokol Kampa Praha

Reportáž ze závodů pořídila i Česká televize. Podívejte se na ni v archivu ČT v pořadu Sport v regionech

Podle Pavlíny Saudkové se velký boj konal v soutěži synchronních dvojic žákyň. „Náš pár Loskotová/Žirovnická nastupoval na závod po neúspěšném startu na Friendship cupu 2021, který se konal čtrnáct dní před mistrovsvím a bylo vidět že svou chybu nechtějí zopakovat. Ve finále pak o kousek porazili pár ze Sokola Olomouc,”popisuje manažerka oddílu. Děvčata tak získala pro T. J. Sokol Kampa již pátý titul. Zadařilo se také páru Kubík/Cirkva. Ti získali šestý titul po finálové sestavě s parádní synchronností.

„Po překvapivém zisku šesti titulů, zbývalo ještě finále týmů. Z kvalifikace se našim čtyřčlenným družstvům podařilo získat dvě finálová místa. Ve finále družstev již nastupovali pouze tři skokani, jejichž body se sčítají a bylo tedy nutné, aby žádný z nich nechyboval. Adéla Žirovnická, Zora Loskotová i Lukáš Kubík předvedli stabilní sestavy s vysokým ohodnocením a po součtu jejich výkonů bylo jasné, že poslední možný titul bude putovat také na Kampu. Náš druhý tým pak skončil na pátém místě,” dodává Pavlína Saudková.

„Naši skokani odvedli úžasnou práci a je to vůbec poprvé, co náš oddíl T.J. Sokol Kampa Praha získal všechny Mistrovské tituly. Všem skokanům patří velké díky za tento fenomenální výsledek. Díky patří také trenérům Petru Dufkovi, Haně Zwingerové, Bohumilu Schmidtovi a Marcele Šefrové, kteří při závodě své skokany vedli,“ dodala pochvalu a poděkování Saudková.

Tituly M%CR trampolíny Praha