Seriál #cvičímsesokolem poráží konkurenci
Na Youtube má 60 tisíc zhlédnutí

25. 05. 2020

Sokolský online seriál byl jeden z prvních, který se na internetu objevil a podle ohlasů se zdá, že i jeden z nejlepších. Průměrná sledovanost jednoho dílu se dostala přes tři tisíce zhlédnutí. Online cvičení se snaží inspirovat k pohybu, a to nejen v době, kdy platil nouzový stav.

„Velký dík patří všem cvičitelům i tvůrcům. Výsledky nám dělají radost, myslím, že výsledný formát ukazuje proměnu tváře Sokola,“ říká MarekTesař, výkonný ředitel ČOS.

Tabulka sledovanost

Videa #cvičímsesokolem natáčel známý sportovní youtuber Tomáš Touha. Během jednoho dne se točilo hned několik typů cvičení. „Třeba děti jsme začali točit o půl desáté a než se připravily scény, jedna kamera, druhá kamera, tak nám to dohromady zabralo hodinu a půl a ve výsledku to bude dvacetiminutové video,“ říká Tomáš Touha.

Pro sokolské metodiky to byla nová zkušenost. Tentokrát totiž necvičili v plné sokolovně, ale před kamerou. „Přiznám se, že je to náročné. Není snadné udržet pozornost dětí tak dlouho. Na běžné hodině to běží jedno za druhým, tady jsou mezi cviky někdy dlouhé prostoje, některé se zase musí víckrát opakovat,“ komentuje své účinkování před kamerou Dana Absolonová, metodička Ústřední školy ČOS.

Se sokoly se můžete naučit nejen klik, dřep nebo třeba plank. Série cvičení je opravdu pestrá, nabízí jógu, jazz dance a velmi oblíbené cvičení s dětmi, které je v počtu zhlédnutí rekordmanem celého projektu.(hoj)