Cvičitelé ČOS:
profesor Kolář nás inspiroval

23. 07. 2021

Na přednášku profesora Pavla Koláře dorazilo do České obce sokolské mnoho pozitivních, někdy až nadšených reakcí. V sále poslouchalo téměř dvě stě lidí, mezi nimi i Lenka Pařízková ze Sokola Pardubice I a Martin Matura, člen Sokola Písek. Tady jsou jejich reakce.

Lenka Pařízková, cvičitelka, Sokol Pardubice I

Když Vám přednáší taková kapacita, jakou profesor Kolář bezesporu je, je to vždy zajímavé. Je důležité, aby si cvičitel neustále doplňoval svoje znalosti a tato akce byla výborným zpestřením naší cvičitelské činnosti. Opět se mi potvrdilo, že každý člověk je individualita a že neexistuje jeden ideální vzor držení těla.

Osobní setkání s panem profesorem mi jen potvrdilo to, co jsem i o něm myslela už dřív, byť jen na základě jeho literatury nebo z médií. Je to člověk s vysokými odbornými znalostmi, a přitom působí velmi skromně a úplně normálně. Zanechal ve mně hluboký dojem.

Lenka Pařízková1

Martin Matura, předseda odboru všestrannosti, Sokol Písek, Cvičitel roku 2019

Přednáška mi potvrdila to, jak důležité je dbát na správné držení těla, o což se sám snažím a pokouším se k tomu vést i své svěřence. Jako cvičitel budu určitě dál dbát na důslednost cvičenců při provádění pohybů, aby co nejdříve získali správné pohybové návyky a ty si dokázali udržet.

Profesor Kolář je odborník, který ale dokáže věci srozumitelně vysvětlit. Z jeho povídání mě překvapila hlavně provázanost postury a celého našeho systému.

Martin Matura