Choupenitch vyhrál turnaj v Paříži
porazil i olympijského vítěze

29. 01. 2023

Skvělý úspěch má za sebou ambasador Sokola a olympijský medailista, který je také nejlepším český šermířem - Alexander Choupenitch. Dnes z Paříže přišla zpráva, že vyhrál prestižní turnaj Challenge International des Hauts-de-Seine. Startovala v něm světová špička v čele s olympijským vítězem Ka Longem Cheungem z Hongkongu. „Toho jsem porazil poprvé v životě, takže mám obrovskou radost,” říká Alex Choupenicth.

Návrat do města na Seinou po nevydařeném Světovém poháru v lednu se pro ambasadora Sokola Alexandra Choupenitche stal sladkým. Ve víkendovém turnaji totiž ve finále porazil olympijského vítěze Cheunga.

„Měl jsem strašnou chuť napravit si po dvou týdnech reputaci. Říkal jsem si, že dokážu vyhrát a ono to vyšlo,” raduje se Choupenitch.

Právě na turnaji v Paříži, kde za rok a půl proběhne příští olympiáda, si užil premiérové vítězství proti Cheungovi. „V kariéře už jsem s ním utrpěl hodně porážek, ale dneska jsem šermoval skvěle,” pokračuje Choupenitch s tím, že si hlavně zvýšil sebevědomí.

„Je to skvělá vzpruha do další práce. Přesně tohle jsem potřeboval. Byl jsem v Paříži týden v kuse i na kempu s francouzskou reprezentací a po turnaji mi hned jeden Francouz gratuloval, že jsem byl fakt dobrý i během kempu. To jsou všechno střípky, které mi teď pomáhají,” dodává český reprezentant.

Poslechněte si, co Alex Choupenitch řekl po turnaji