28. 05. 2022

Šárecké údolí

Odbor turistiky T.J. Sokol Komárov připravil nejen pro své turisty, ale i pro další příznivce turistiky, výšlap Šáreckým údolím. Do Prahy se zájemci dopraví veřejnou dopravou - vláčkem z Hořovic v 7.51 hod. na Smíchovské nádraží!

Vlak z Hořovic v 7.51 hod na Smíchovské nádraží. Pak tramvají k Šáreckému údolí (budeme mít průvodkyni).
Trasy: 11 km, případně až 20 km. Trasy lze různě kombinovat (letohrádek Hvězda, pomník bitvy na Bílé hoře, Nebušická vyhlídka, případně Purkrabský háj, ....)

Na sobotu 28. května 2022 naplánoval turistický oddíl Sokola Komárov v rámci celoevropského projektu Move Week - Týden v pohybu turistický výšlap Šáreckým údolím. Vlakem do Prahy přijelo dvacet účastníků, na něž čekala na Smíchovském nádraží "průvodkyně", ke kterým se u "vchodu" do Šáreckého údolí přidali další tři turisté. Po projití Divoké Šárky většina účastníků prošla ještě přes oboru Hvězda k památníku padlým bojovníkům na Bílé hoře. Celkem skupina urazila 340 km!

U této akce se potvrdilo očekávání – že účastníci budou spíše vyššího věku. Se „staršími“, jejichž průměrný věk byl 65,5 roku, šel pouze jeden čtrnáctiletý chlapec.